Bielizna Grubą nicią szyte – recenzja kompletu Manali

W te najbliższe miesiące będę testowała miękką bieliznę. Tak jak wspominałam w poprzednim wpisie, taką bieliznę darzę szczególnym uczuciem, a poza tym jestem w takim stanie, że sztywniejsza bielizna mogłaby jednego dnia być ok, a za tydzień już nie do noszenia, bo tak zmieniają/mogą zmienić mi się teraz rozmiary. Wybrałam więc bezpieczniejsze rozwiązanie i do lutego, jak tylko będę sięgać po formę recenzji, będą to miękkie komplety, majtki lub inny rodzaj bielizny (piżamy itd.).

Zacznę od zamówienia. Marka Grubą nicią szyte jest obecna na Facebooku i Instagramie. Zamówienia można składać w prywatnej wiadomości na Facebooku właśnie. Wszystkie projekty możemy zobaczyć właśnie na tych dwóch kanałach społecznościowych marki. Bielizna szyta jest na miarę. Właścicielka pracowni krawieckiej odpowiada bardzo szybko, w pierwszej kolejności prosi o przesłanie swoich wymiarów (długość i szerokość miseczki, obwód pod biustem oraz, w przypadku majtek, obwodu bioder). Po otrzymaniu wymiarów firma przesyła nam dane do przelewu i dokładne wytyczne, z których najważniejszą informacją jest to, że bielizna wysyłana jest maksymalnie 4 dni po otrzymaniu zamówienia. Nie mogę złego słowa powiedzieć – wymiana wiadomości przebiegała bardzo sprawnie i otrzymałam swoje zamówienie o czasie. Wybrałam przesyłkę listem poleconym i przyszła do mnie niewielka kopertę, w środku której znajdował się komplet bielizny w innej, szarej kopercie z naklejką marki:

grubą nicią szyte przesyłka

Zamówiłam komplet Manali w kolorze białym:

grubą nicią szyte komplet manali

Komplet Manali na zdjęciu producenta.

A oto ta sama bielizna Grubą nicią szyta na mnie:

bielizna grubą nicią szyte

Pierwsze co poczułam otwierając paczkę to miękkość koronki. Jest miła nie tylko dla rąk, ale i dla fragmentów ciała, które opatula 🙂 Dla mnie to ma ogromne znaczenie, bo kilkakrotnie natknęłam się na „bieliznę”, która miała drapiącą koronkę. Nie należało to do miłych odczuć.

bielizna grubą nicią szyte

Druga rzecz, która rzuciła mi się w oczy to śnieżnobiały kolor kompletu. Bije po oczach, ale to dobrze. Chciałam zupełnie biały, klasyczny komplet, bo.. nie miałam 🙂

bielizna grubą nicią szyte

Trzecia rzecz: jakość. Od razu zaczęłam się wszystkiemu przyglądać – gumki (bo na nich oprócz koronki opiera się ta bielizna Grubą nicią szyte), szwy, nitki itd. Nie miałam żadnych zastrzeżeń i nie mam nadal. Napiszę na tyle na ile się znam, czuję i doświadczam. Gumki wydają się być dobrej jakości, nie zauważyłam żadnych ubytków. Szwy bdb. W moim przypadku nie było żadnych odstających nitek, szew poprowadzony jest gęsto. Trochę obawiałam się, czy szew przeprowadzony przez środek majteczek będzie się komfortowo nosił, ale nie mam zastrzeżeń, komfort jest wysoki również pod tym względem, a jestem – serio – mocno wrażliwa tutaj.

Rozmiar bielizny się zgadzał, ale uprzedzam, że majtki mają specyficzny styl, który może nie do końca jest widoczny na zdjęciach producenta – stworzona jest po to, by jej boki dość wysoko podnieść. Mi się podoba, ale nie każdemu musi, więc uczulam.

bielizna grubą nicią szyte

Koronka na majteczkach jest dobrze skrojona. Obie strony fajnie pasują do siebie pomimo że identyczne nie są. Nie ma zgrzytu.

Bieliznę prałam już dwukrotnie i poniższe zdjęcia detali są wykonywane już po tych praniach. Nie mam zastrzeżeń również tutaj. Kolor, rozmiar pozostał, miękkość koronki również. Jedyne co by się przydało zrobić po praniu to wyprasować fragment koronki wypuszczony pod staniczkiem. Ja tego nie zrobiłam, ale przeprasowałabym, gdybym była pedantką lub chciała mieć bieliznę jak nową 🙂

bielizna grubą nicią szyte

Poniżej zdjęcia detali dla zainteresowanych:

bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szyte
bielizna grubą nicią szyte

bielizna grubą nicią szytebielizna grubą nicią szyte

Bang!

2 myśli na temat “Bielizna Grubą nicią szyte – recenzja kompletu Manali”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *